dubizzle used watches dubai ioffer website fendi replica handbags woman body pictures check watch authenticity by serial number replica gucci rolex 557 cartier must 21 replica louis vuitton replica handbags breitling bezel parts kate spade watches review dior replica

Filtre-pressler

FİLTRE PRES

Filtre pres, filtre plakaları ve bezleri yardımıyla basınçlı filtrasyon uygulayarak çamurun katı-sıyı ayrıştırmasını gerçekleştiren bir mekanik ekipman tipidir. Filtre presler seri operasyonun bir parçasıdır ve ekonomik ve işletimi kolay tasarımları sayesinde yaygın olarak evsel ve endüstriyel atıksu arıtma tesislerinde çamur susuzlaştırma proseslerinde kullanılır. Filtre presler genel olarak metal parçalardan, plakalardan ve filtre bezlerinden oluşur. Metal parçaların temel amacı, filtrasyon ünitesini işlem esnasında uygulanan basınçtan korumaktır. Filtrasyon ünitesi, filtrasyon proseslerinde katı ve sıvıyı ayıran sistemin bir parçasıdır. Bu ünite, aynı ebatlara sahip plakalardan meydana gelir. Her plakaya filtre bezi giydirilerek filtrasyon ünitesi elde edilir. Filtre bezlerinin görevi, çamur içerisinde bulunan suyun bez gözeneklerinden geçmesine olanak vererek bez üzerinde çamur kekini toplamaktır. Filtre presin susuzlaştırma oranı, aynı amaçla kullanılan ekipmanlar olan durultucuya ve belt prese göre daha yüksektir. Temel çalışma mantığı, susuzlaştırılacak çamurun filtre pres içerisindeki plakalardan geçmesi ve suyun filtrelenmesi yoluyla hacminin azaltılmasına dayalıdır. Filtrelenen su filtre bezlerinden geçer ve geride çamur keki bırakır. Sonrasında bu çamur keki sistemden boşaltılır. Çamur keki boşaltma sistemi, müşteri ihtiyacına göre otomatik veya manuel olarak tasarlanabilir. Sismat üç tip filtre pres imal etmektedir:

Chamber plakalı filtre pres (FPC) güvenilir ve esnek tasarımlarından ötürü en yaygın filtre pres modelidir. Bu sistemde bir dizi filtre pres bulunmakta olup plakalar üzerinde boş bir chamber elde edecek şekilde paralel yerleştirilmiş delikler mevcuttur.

Karma tip filtre presler (FPX) istenen kek kalınlığını elde edecek şekilde chamber plakalı ve membran plakalı filtre presler bir araya getirilerek tasarlanır. En eski tasarımdır ve nadiren tercih edilir. Sismat Uluslararası Filtre Presleri temel olarak filtre plakaları, filtre bezleri, filtrat tavası, damlama tavası, bez yıkama düzeni ve tahrik grubundan oluşur.

SİSMAT ULUSLARARASI FİLTRE PRESLERİNİN ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI:

• Sağlam ve uzun ömürlü konstrüksiyonu sayesinde yaygın olarak kullanılan ekipmanlardır

• Güvenilir ve sorunsuz çalışma

• Verimli ve ekonomik çamur susuzlaştırma çözümü

• Yüksek basınç altında ince filtrasyon

• Çamur kekinde yüksek katı madde içeriği

• Sürdürülebilir işletme özelliği

• Filtre bezleri için otomatik yıkama düzeni

• Düşük işletme ve bakım maliyeti

• Düşük enerji sarfiyatı